Rynek samochodów używanych w Polsce jest w dobrym i stabilnym stanie. Polacy bardzo chętnie kupują używane samochody, ponieważ ich cena jest zdecydowanie niższa. Widać to w szczególności po średniej wieku aut w naszym kraju, która wynosi ok. 10-12 lat. Niestety zarobki wielu z nas nie pozwalają na zakup nowego salonowego samochodu, więc konieczne jest szukanie innych rozwiązać. Część osób decyduje się na sprowadzenie auta, a coraz bardziej popularnym kierunkiem jest Francja. Francja jest bowiem producentem wielu popularnych marek, np. Renault czy Citroen. Samochody te są nad Sekwaną zdecydowanie tańsze niż na przykład w Niemczech. Należy się jednak zastanowić jak sprowadzić auto z Francji, aby uniknąć kłopotów z jego użytkowaniem.
image

Import auta we własnym zakresie

Jeżeli czujemy się na siłach i mamy wiedzę na temat motoryzacji, wówczas możemy spróbować sprowadzić auto z Francji samodzielnie. Konieczna będzie również znajomość podstawowych przepisów prawa francuskiego oraz języka. Musimy się bowiem potrafić dogadać ze sprzedającym oraz urzędnikami. Niezmiernie ważne jest również sprawdzenie auta z Francji pod kątem blacharskim i elektronicznym. Bardzo często zdarza się bowiem, że auta pochodzą z tego kraju były w przeszłości zalane. Ogromnym problemem takich egzemplarzy są kłopoty z elektryką i elektroniką, a także uszkodzenia blacharskie. Wyczuwalny może być również specyficzny zapach wilgoci. Auta z Francji powinny być również sprawdzone dokładnie miernikiem lakieru. Pozwoli to ustalić, czy samochód miał w przeszłości kolizje lub wypadki. Oczywiście równie istotny jest również stan techniczny silnika, zawieszenia i ogumienia. Słowem, do sprawdzenia mamy całe auto. Jeżeli nie chcemy zakupić kota w roku, najlepiej będzie zlecić do profesjonalistom.

Firmy zajmujące się sprowadzeniem samochodów z Francji

Sprowadzenie auta z Francji to dość skomplikowany proces, dlatego najlepiej powierzyć to firmie, która zajmie się tym od A do Z. Do takich możemy zaliczyć AutoTesto, które może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem. Co bardzo istotne, jest to firma która nie tylko sprawdzi samochód pod kątem technicznym, ale również zweryfikuje dokumenty, przebieg i historię serwisową. Z uwagi na duże zainteresowanie autami z Francji, AutoTesto oferuje kompleksową usługę, polegającą na poszukiwaniach samochodu, dokładnym sprawdzeniu auta oraz pomocy w zakupie i sprowadzeniu. Dzięki temu ryzyko kupna auta z ukrytymi wadami jest bardzo małe. Mamy więc szansę na nabycie sprawdzonego samochodu w atrakcyjnej cenie. Pracownicy firmy AutoTesto pomogą również w przygotowaniu wszelkich dokumentów, potrzebnych do zarejestrowania samochodu w naszym kraju.
image

Czy opłaca się sprowadzać francuskie auta?

Ceny samochodów osobowych we Francji są bardzo atrakcyjne i często udaje się znaleźć bardzo fajne oferty. Oczywiście nie należy zapominać o kosztach wyjazdu oraz powrotu, a także opłatach związanych z formalnościami w przypadku udanej transakcji. W ogólnym rozrachunku, ceny są bardzo korzystne.