O imprezie

W 2007 r. Automobilklub Bydgoski podjął decyzję o organizacji imprezy AB CUP w województwie Kujawsko-Pomorskim. Widząc zainteresowanie formułą zawodów postanowiliśmy uruchomić pierwszy profesjonalnie organizowany cykl rallysprintu w naszym kraju. W 2009 r. w AB CUP wystartowało prawie 140 zawodników. Samochód, którym startujemy musi być przede wszystkim sprawny technicznie. Oprócz tego potrzebny jest nam kask i zapięte pasy bezpieczeństwa, a od obecnego sezonu (2014) klatka bezpieczeństwa oraz sportowy fotel.

Rallysprint to połączenie rajdu i wyścigu. Wszystko dzieje się w jednym miejscu np. uliczki starych lotnisk, tory zamknięte. Nowicjusz i amator rywalizuje na naszych zawodach z Mistrzem Polski w wyścigach lub rajdach. Nie dzielimy ludzi na posiadających licencje oraz tych bez, bo nie licencja jest wyznacznikiem umiejętności. W AB CUP startują dawni lub obecni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski, Wyścigów, Rallycrossu oraz amatorzy z całej Polski. Dla jednych nasze imprezy są priorytetem, a dla innych stanowią świetny trening i przygotowanie do innych zawodów. Średnio 70km jeżdżenia na długich i ciekawych próbach w tym także 1,5 godziny treningu przed rozpoczęciem jazdy na czas daje nam więcej jazdy niż w normalnym KJS, 3 lidze, Wyścigach Górskich i porównywalnie z Rajdowym Pucharem Polski.

Walka toczy się o puchary oraz cenne nagrody, w tym także finansowe. Pomiar czasu za pomocą chipa umieszczonego w każdym samochodzie, wyniki wyświetlane na monitorze od razu po przejechaniu mety próby, zabezpieczenie w postaci ratowników drogowych, karetki i straży pożarnej to już nasz standard!

Przy okazji AB CUP startuje także puchar samochodów marki BMW www.bmw-challenge.pl.

Zapraszamy wszystkich do startów! Raz przyjedziesz i już będziesz wiedział gdzie chcesz startować!