Zakończenie sezonu – po imprezie

przez  |  0 Komentarzy

ABCUP i BMW-Challenge sezon 2010 za nami !!!

-GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY-

W sobotę 27 listopada odbyło się zakończenie sezonu Ogólnopolskiego Rallysprintu ABCUP, najsilniej obsadzonego pucharu w Polsce – BMW-Challenge oraz lokalnej imprezy Bydgoski Mistrz Kierownicy. Na spotkanie przybyło ponad 100 osób z całej Polski, co było miłym zaskoczeniem dla Automobilklubu Bydgoskiego – organizatora tych imprez. Jacek Kociszewski, prezes klubu, serdecznie podziękował za współpracę sędziom i osobom współtworzącym zawody. Specjalne podziękowania za okazaną pomoc otrzymały również firmy Markgum, Superchip, Rallyshop.pl, V VAN oraz Eltron. Wyróżnienia otrzymali Marcin Wicik – Mistrz Polski w RC i uczestnik MERC, Maciej Erdmann wraz z Sebastianem Wielińskim oraz Adrian Bandyszewski wraz z Martą Pinkowską Mistrzowie Okręgu w KJS, a także Agnieszka Kujawa, Marcin Piątek i Lech Kaczmarek za swój wkład w promocję i tworzenie imprez. Specjalne podziękowania od Automobilklubu Bydgoskiego otrzymał Marcin Bilski, który jest głównym pomysłodawcą cyklu BMW-Challenge, a także tworzył tą imprezę w 2008r. Po części oficjalnej na 3 torach ok. 40 osób wzięło udział w przygotowanym przez organizatorów turnieju bowlingowym, a do samego rana trwała dyskoteka Andrzejkowa. Komisja Sportu Automobilklubu Bydgoskiego serdecznie dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie oraz świetną zabawę. Jest to świetna mobilizacja do pracy w nadchodzącym sezonie 2011, do którego klub już się przygotowuje :)

Pula nagród ABCUP i BMW-Challenge w tym sezonie przekroczyła 20 tys. zł. Głównymi fundatorami byli Markgum – producent opon, Superchip – bydgoska firma zajmująca się m.in. chiptuningiem silników, Cronic – właściciel sklepu z akcesoriami rajdowymi www.Rallyshop.pl. Część nagród została rozdana w trakcie sezonu, ale i na rozdaniu najlepsi mogli wychodzić bardzo zadowoleni.

Specjalne kryształowe statuetki oraz okazałe puchary i nagrody otrzymali m.in.:

Klasa Sport BMW-Challenge:
1. Paweł Roszek Warszawa – Mistrz (1000zł+darmowa hamownia Superchip+6 opon Markgum+nagrody z Rallyshop otrzymane w całym sezonie)
2. Tomek Smorawiński Poznań – Vice Mistrz (500zł+4 opony+nagrody)
3. Igor Bartold Ciechanów – 3 miejsce (300zł+2 opony+nagrody)

Klasa Hobby BMW-Challenge:
1. Marcin Worotnik Jelenia Góra – Mistrz (500zł+hamownia+6 opon+nagrody)
2. Mikołaj Borek Warszawa – Vice Mistrz (300zł+4 opony+nagrody)
3. Adam Ellert Bydgoszcz – 3 miejsce (200zł+nagrody)

Klasa Open BMW-Challenge:
1. Jakub Glasse Wrocław – Mistrz (hamownia)
2. Piotr Brzoskowski Poznań – Vice Mistrz
3. Dawid Struensee Bydgoszcz – 3 miejsce

Zespoły BMW-Challenge:
1. Figma proRally Jelenia Góra – Mistrz
2. Dakar-Sport Bydgoszcz – Vice Mistrz
3. Performa Warszawa – 3 miejsce

Klasyfikacja Generalna Ogólnopolskiego Rallysprintu ABCUP:
1. Arkadiusz Błaszczyk Warszawa – Mistrz (chiptuning)
2. Waldemar Balcerek Poznań – Vice Mistrz (chiptuning)
3. Jakub Glasse Wrocław – 3 miejsce (chiptuning)

Najlepsi w klasach ABCUP:
Tomasz Terlikowski Poznań (hamownia)
Marcin Kuciak Poznań (hamownia)
Piotr Kołodziej Warszawa
Arkadiusz Krawczyński Warszawa (hamownia)
Dominik Głębicki Poznań
Arkadiusz Błaszczyk Warszawa (hamownia)
Waldemar Balcerek Poznań
Piotr Rogala Poznań

Wyróżnionych zostało także 9 uczestników w tym 2 panie z lokalnego cyklu Bydgoski Mistrz Kierownicy.

Automobilklub Bydgoski już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych do startów w organizowanych przez siebie imprezach w 2011r. Więcej informacji na temat regulaminów i kalendarzy będzie można uzyskać już niedługo na stronach www.abcup.pl , www.bmw-challenge.pl , www.mistrzkierownicy.bydgoszcz.pl , www.ab.bydgoszcz.pl